Back to All Events

Jógový víkend v Kryštofově Údolí


4 lekce jógy *** veganská bio strava *** kakaová ceremonie *** sauna *** krásná příroda

Vydejte se s námi na odpočinkově-relaxační a pozitivní energii dobíjecí jógový víkend v krásném prostředí Kryštofova Údolí u Ještědu. 

relax.jpg

Téma pobytu je překroč své stávající hranice. Každý z nás jede v určitých zajetých kolejích. Často se cítíme zaseklí, s pocitem, že chceme něco změnit, ale nevíme přesně co nebo jak. Během jógy a meditace kultivujeme všímavost - stáváme se svědky našeho vnitřního světa, pozorujeme, co se tam odehrává, nasloucháme našemu tělu. S nácvikem všímavosti je pak snadnější přijít na to, co je to, co nás nepouští jít o kousek dál v našem životě. Kromě jógy a meditací nám k vnitřnímu zklidnění a prožitku a dostání se za svoji zónu komfortu přispěje i vysoce kvalitní 100% raw kakao z Kostariky, které má pro naše tělo i mysl léčivé účinky a společně ho vypijeme během kakaové ceremonie. 

Užijeme si spolu víkend strávený v přírodě s bio veganskou stravou, která nám dopomůže spolu s jógovými, dechovými a meditačními cvičeními očistit tělo a mysl. Čas mimo město a v novém prostředí nám pomůže dobít baterky a poznat s nadhledem nový kousek sebe.

Tento retreat je obohacen o vstupní a výstupní funkční vyšetření formou MFK metody. Je pro nás důležité, v jakém rozpoložení se nacházíte, proto proběhne krátké ohodnocení funkčnosti fyzického těla (svalový test) na začátku programu a jeho zhodnocení na závěr. Lekce jsou koncipovány tak, aby bylo možné jednotlivé části/pozice individualizovat dle Vaše aktuálního stavu zjištěného na začátku.

Program*

- 4 lekce jógy (ráno a večer) - hatha, vinyasa, yin a zdravá záda
- léčivá kakaová ceremonie
- procházka s mindfulness meditací na Ještěd
- funkční vyšetření formou MFK metody
- sdílecí večery u ohně (pokud dopřeje počasí)
- finská sauna
- bezpečné prostředí pro poznání nové časti svého já

* toto je pouze předběžný nástin programu a může se změnit

Co pro vás možná může být velká neznámá je kakaová ceremonie. Naše Terezka propadla kouzlu kakaové medicíny při své roční cestě po Střední Americe, kde se účastnila mnoha kakaových ceremonií, které jí změnily život natolik, že se rozhodla následovat hlas svého srdce, intuice a vydat se na cestu sdílení jógy, mindfulness meditací a kakaa. 
Ceremonie je hlavně o vnitřním prožitku, záměru a napojení se na okolní přírodu, matku zemi a účastníky kruhu. 
Raw kakao je superpotravina a působí blahodárně na tělo, mysl i duši. Na energetické úrovni působí na srdeční čakru – otevírá srdce, pocítíte nával lásky a vděčnosti. Kakao též uzemňuje a stabilizuje. S uzemněním pocítíte více jistoty v sami sebe a v život jako takový. Obzvláště silná je kakaová ceremonie v přírodě, kdy naplno můžete prožít spojení s Matkou Zemí. Mimo to, kakao uvolňuje hormony štěstí (serotonin, dopamine) a působí antidepresivně. Dostanete se tak do pocitu blaženosti, lásky, vděčnosti.

Vytvoříme příjemné prostředí k tomu, aby měl každý účastník prostor najít si to, co si chce z víkendu odnést. Ať už se jedná o napojení se na sebe samu, zklidnění mysli a relaxace, vyslyšení svých vlastních potřeb, překročit své hranice či jen si hezky zacvičit jógu a být v krásném prostředí Jizerských hor. Bude to víkend pro vás, kdy veškeré starosti každodenního života zůstanou před branou hor.

UBYTOVÁNÍ

Ubytuje nás malebný Vitalpenzion Novina v Kryštofově údolí. Jedná se o první veganský penzion v Čechách. Filozofií Vitalpenzionu Novina je podpora zdraví nejen člověka, ale i přírody, proto vaří čistě rostlinně, z kvalitních surovin a s láskou k hostům a ke zvířatům. 

Ubytování bude ve sdílených pokojích (omezený počet dvoulůžkových pokojů na vyžádání).

Vegenská strava formou polopenze (snídaně a večeře). V případě dietních omezení nám dejte prosím vědět v přihlášce.

Transport po vlastní ose, pokud více lidí pojede z Prahy autem, můžeme se domluvit na společné cestě :)

CENA A PŘIHLÁŠENÍ

Cena za víkend je 3900 Kč, zahrnuje program, ubytování, polopenzi, 2 vstupy do sauny.

Začneme lekcí jógy v pátek v 18.30 (sraz v 18.00) a program skončí v 12.30 v neděli (možno zůstat déle na společný oběd, procházku či výlet do okolí).

Počet míst je omezen. Prosím zaregistrujte se vyplněním formuláře zde: https://goo.gl/forms/Y54kYwOxpybTeSms2 a zaplacením nevratné zálohy ve výši 2000 Kč na účet 43-6745800237/0100. Do poznámky uveďte “ jógový víkend” a vaše jméno. Přihlášky a zálohy přijímáme do 6.9.

 

V případě jakýhkoliv dotazů pište Tereze na info@tereza.hausmanova.com nebo volejte 725 296 013.

Těšíme se na vás

Terka a Terka


O LEKTORKÁCH

Tereza Hausmanová

Tereza.jpg

 

Tereza je lektorkou vinyasa jógy. Józe a mindfulness meditacím se intenzivně věnuje více než 6 let. Absolvovala 200h kurz vinyasa jógy akreditovaný Yoga Alliance na Kostarice pod vedením Petra Kaberboola. Jóga je pro Terezu cestou do svého středu, do pravého já, do srdce. To, co ji jóga učí - sebelásce, bytí ve svém středu, trpělivosti, skromnosti a nekonečné vděčnosti za každý nový den - Tereza předává i ve svých lekcích svým studentům.


Mímo lekce jógy Tereza vede lekce mindfulness, Oshovy meditace, kakaové ceremonie a zajímá se o šamanismus. K tomu se zajímá a aktivisticky působí v oblasti ekologie a udržitelného potravinového systému. Věří, že pozitivní změna na světě začíná s každým z nás. Sebeláska, zdravé tělo, zdravá strava a zdravá planeta spolu neodmyslitelně souvisí. Když si uvědomíme naší vnitřní jednotu, uvědomíme si i jednotu s přírodou a se vším, co nás obklopuje.

Tereza Novotná

Tereza_Novotna

Tereza učí pochopení sebe sama skrze fyzické tělo. Vše, co se odehrává uvnitř nás, je zobrazeno i na povrchu. A naopak. Pochopení tohoto vztahu je podmíněno úrovní vlastního vnímání.  Každý posun hranice vnímání může být krokem od bolesti k pohodě, od apatie/únavy k zájmu a fascinaci. V lekcích se proto často zaměřuje tímto směrem.

Vychází ze zkušeností z hatha jógy, yin jógy a feldenkraise. V jejích lekcích objevíte hatha jógu s prvky dynamiky.  

Tereza dále působí jako fyzioterapeutka a přednášející v kurzu pro lektory jógy. Její pole zájmu se momentálně částečně přesouvá k Čínské medicíně, tvorbě vlastního nadstavbového jógového kurzu a výzkumu v oblasti jógy na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy.