O mně

 
 
 
Tereza Hausmanova

Józe a mindfulness meditacím se věnuji od roku 2012, kdy mi tyto praktiky významně pomohly zvládnout stres během studií na univerzitě. Od té doby se staly nedílnou součástí mého každodenního života. Hlavní přínos jógy a mindfulness vnímám v tom, že mi umožnily poznat sama sebe na hlubší úrovni, žít více v přítomnosti, v celistvosti a v radosti.

Věřím v to, že všechny odpovědi k úspěšnému a spokojenému životu jsou uvnitř nás. Přenášení pozornosti na to, co se v nás odehrává, nám pomáhá vyslyšet potřeby těla a hlas vnitřní intuice, a prožít tak život více naplněně a v harmonii.

Pracuji s lidmi, kteří chtějí dosáhnout pozitivních změn ve svém životě a prohloubit vztah sami se sebou. Moji klienti touží po klidnější mysli, lepším zvládání stresových situací, zdravějším těle a vytvoření pozitivního a láskyplného vztahu sama k sobě.

Mým posláním je vám pomoci poznat lépe sami sebe a probudit vaši vnitřní jiskru k dosažení spokojenějšího a naplněnějšího života.

O Plnění snů a jak jsem se dostala k józe

Když se podívám zpátky na svůj život, vidím sérii splněných snů… a tak to pokračuje dodnes :)

Sny, které se na první pohled zdají bláznivé a nereálné, se s velkou odhodlaností, otevřeným srdcem a pozitivním přístupem promění v realitu.

Jako teenager jsem snila o studiu v Británii (důvodem byla touha po kvalitnějším vzdělání, než které nabízí české školy) – a tak se stalo díky stipendiu, které jsem dostala od The Kellner Foundation. Bakalářské studium jsem absolvovala na University of Warwick v oboru historie a politologie, magisterský titul jsem získala z Cardiff University v oboru udržitelnosti potravinového systému.

S mindfulness meditacemi a jógou jsem začala v prvním ročníku na univerzitě, kdy jsem hledala cestu, jak se lépe vyrovnat se stresem ze zkoušek. Pomohlo to a překvapivě okamžitě. Věřila jsem tomu, že 10 minut meditace denně pomůže, a od té doby medituji a cvičím jógu denně.

Po studiích místo hledání zaměstnání jsem se rozhodla splnit si svůj sen a koupila jsem si jednosměrnou letenku do Kostariky. Tam jsem absolvovala 200h kurz Vinyasa jógy s Peterem Kaberboolem. Poté jsem rok učila jógu a dobrovolničila na permakulturních farmách, v jógových centrech a hostelech. Čas, který jsem strávila ve Střední Americe, byl pro mě hodně transformační. Konečně jsem měla čas se zastavit a naplno se ponořit do přítomného okamžiku a poznat tak více sama sebe.

Během tříměsíčního pobytu ve spirituální komunitě Inanitah na magickém ostrově Ometepe jsem propadla kouzlu kakaa. Vyzkoušela jsem také mnoho různých meditačních technik (např. Oshovy meditace, tanec 5 Rytmů). Též jsem se účastnila ženských kruhů, které mě učarovaly svojí silou a podporou, jež společenství žen dokáže vytvořit.

Po roce stráveném v džungli a u oceánu Střední Ameriky jsem se rozhodla vrátit do Čech a sdílet s ostatními své poznatky a učení. Nyní vedu lekce vinyasy jógy a jógy pro ženy, kakaové ceremonie, pořádám meditační a jógové pobyty. Během individuálních lekcí pomáhám ženám najít svou vnitřní sílu a lásku sama k sobě.

Momentálně se vzdělávám v oblasti terapeutické jógy a buddhistické psychologie a některé poznatky přenáším do svých lekcích.

READ MORE >

 
Yoga and meditation for women

Toužíte po vyslyšení hlasu svého srdce a následování svých snů, ale nevíte, kde začít? Moc ráda vám pomohu!

Vše, co si dokážete představit, je možné.
 
 

Cerifikáty

 • OSHO Meditace, kurz facilitátora, Vatayana, Czech Republic (2018)

 • 200h Kurz Vinyasa jógy, Lagocph (uznávaný Yoga Alliance), Kostarika (2016)

 • 30h kurz Thajské jógové masáže, Lagocph, Kostarika (2016)

 • 5 denní workshop 5 Rytmů pod vedením Heera Sazevitch, InanItah, Nikaragua (2017)

 • Reiki 2. stupeň, Laura Rol Salazar, Nikaragua (2017)

 • Workshopy jógy s Max Storm, Patrick Beach a Godfrey Devereux

Mé hodnoty a přesvědčení

 • Upřímnost, otevřenost a autencita vítězí nad strachy, pochybami a starostmi.

 • Pozitivní změna na světě začíná uvnitř každého z nás.

 • Každý z nás jsme tvůrci svého života.

 • Máme život plně ve svých rukou a jsme za něj plně zodpovědni.

 • Svými myšlenkami, představami a přesvědčeními si vytváříme svůj vlastní svět, který se stává skutečným.

 

Tereza Hausmanova recenze