Sdílení od srdce - jak ženské kruhy přišly do mého života

 
zenske-kruhy-tereza

Chci vám povědět o něčem, co mi změnilo život….

O tom, jak ženské kruhy přišly do mého života a proč jsou pro mě tak důležité.

Jako většina mých transformačních okamžiků, i tento má kořeny v čase putování po Střední Americe Nikaragui a Kostarice před necelými 3 lety. Potkala jsem Lauru, krásnou ženu a šamanku z Kostariky, se kterou jsem měsíc žila na její permakulturní farmě a mnohé se od ní naučila. U ní jsem se poprvé zúčastnila ženského kruhu. Byl to magický a transformující večer pro mě. Byl zrovna úplněk. Rozdělaly jsme oheň, Laura nás očistila šalvějí, a pak hrála na buben a zpívali jsme španělské léčivé písničky.

Já jsem v té době byla v nezdravém vztahu. Toho večera mi došlo, že v tom být nemusím a našla jsem sílu na vykročení z něho ven. Pocítila jsem, co znamená mít hodnotu a sebeúctu jako žena. Do té doby jsem netušila, jak léčivé a osvobozující je sdílení v kruhu žen. Ostatní ženy procházely buď něčím podobným někdy dříve nebo v té době, pocítila jsem tedy velké pochopení. Společenství žen mi dodalo podporu a sílu na mé cestě k následování své vnitřní pravdy.

Poté během svých cest jsem se účastnila ještě několika ženských kruhů, každý byl jiný a jedinečný. Měly společné to, že vytvořená energie mezi námi ženami byla neskutečně silná a transformující. Poznávala jsem se jako žena, objevovala jsem, co přesně znamená ženská energie, naučila jsem se napojit na svoji yoni, v níž sídlí velká moudrost, bohatství, životní energie. Doslova se mi otevřely oči, ale i dveře na novou cestu. Na cestu k sobě, jakožto ženě.

Zhruba po půl roce, co jsem se vrátila ze Střední Ameriky do Čech, mě kamarádka poprosila, zda bych neudělala kakaovou ceremonii pro pár jejích kamarádek. Sešly jsme se u mě doma a vznikl z toho krásný ženský kruh. Postupně jsem uzavřené kruhy u mě doma přesunula do studií a otevřela všem ženám, kterým přišlo volání po rozpomenutí se na to, kým jsou, po vyslyšení své intuice a strávení času v klidu a v kruhu žen.

V dnešní rychlé době, v níž převažuje mužská energie orientovaná na výkon, vnímám jako nesmírně důležité, abychom se my ženy scházely v bezpečném kruhu vzájemné podpory a vyslyšení. Společný čas, během něhož nemusíme soupeřit ani si závidět, ale vidět se opravdově takové, jaké jsme. Probudit tak v sobě svoji autentičnost a vytvořit láskyplný vztah každá sama k sobě.

Dopřejte si čas pro sebe a přidejte se na podzimní cyklus ženských kruhů s kakaovou ceremonií. První kruh bude v pondělí 16. 9. od 18h. Další termíny jsou 20. 10. a 24. 11.

Těším se moc.