Back to All Events

HEART FLOW: Víkendový pobyt pro ženy


 • Tuněchodský Mlýn Tuněchody 21 Stříbro 349 01 (map)

Prožitkový víkend v kruhu žen s jógou, meditacemi, mantrováním a kakaovou ceremonií, který bude skvělou příležitostí pro zastavení se a spočinutí sama se sebou. Budeš mít možnost si odpočinout, příznivě ovlivnit své tělo a mysl a lépe poznat sama sebe.

zensky-kruh

Společně s psycholožkou Kami Dvořákovou pořádáme jedinečný prožitkový víkend pro ženy v krásném prostředí lesů v Tuněchodském Mlýně. Retreat jsme nazvaly „HEART FLOW“, které vyjadřuje vedení ze srdce. Je to stav lehkosti a klidu, kdy jednáš podle své intuice a s maximální důvěrou v sebe a v život.

V dnešním uspěchaném světě často často naše jednání vychází z automatických vzorců naší mysli, avšak mnohokrát naše tělo ví daleko lépe, co je pro nás to nejlepší. Během tohoto víkendu díky tělensým a zpřítomňovacím cvičením, kterými vás provedeme, a přítomné ženské energii budeš mít možnost napojit se právě na své jedinečné „heart flow“.


TĚŠIT SE MŮŽEŠ NA

 • ranní lekce jógy (hatha, vinyasa)

 • léčivou kakaovou ceremonii s tancem

 • mantrování a hlasový workshop

 • praktiky pro posílení spojení s matkou zemí

 • očistné meditace s dechovými cvičeními

 • cvičení z nenásilné komunikace

 • cvičení na prohloubení laskavosti k sobě a k ostatním

 • mnoho inspirace z moudrosti ženského světa

 • procházky lesem

CO SI ODNESEŠ

 • hlubší napojení na své tělo díky józe a meditaci

 • být si větší přítelkyní a přijímat se taková, jaká jsi

 • objevení a posílení vnitřní síly a důvěry v sebe

 • poznání svého jedinečného heart flow

 • nové meditační a dechové techniky, které můžeš cvičit v klidu svého domova

 • nová přátelství

 • novou inspiraci

Těšit se můžeš na nabitý víkend plný sebepoznávací zkušenosti, času pro sebe a sdílení.

Program začíná v pátek v 18 hodin lekcí jógy a končí v neděli odpoledne v 15h.

Počet míst je omezen na 14 žen.

 

O léčivé kakaové ceremonii:

Kakaová ceremonie kombinuje přípravu a pití kakaa, s meditací a tancem. Tereza propadla kouzlu kakau při své roční cestě po Střední Americe, kde se účastnila mnoha kakaových ceremonií. Raw kakao je superpotravina a působí blahodárně na tělo, mysl i duši. Kakao otevírá srdce a zároveň uzemňuje a stabilizuje. S uzemněním pocítíte více jistoty v sami sebe a v život jako takový. Obzvláště silná je kakaová ceremonie v přírodě, kdy naplno můžete prožít spojení s přírodou. Mimoto, kakao uvolňuje hormony štěstí (serotonin, dopamine) a působí antidepresivně, a tak vyvolává pocity spokojenosti, lásky, vděčnosti.

 

Ubytování a strava

Ubytuje nás malebný a historií prodchnutý Tuněchodský Mlýn, nacházející se v lesích 13 km od Stříbra (na jihozápad od Plzně, zhruba 1,5 h od Prahy). V okolí Mlýna je velká zahrada, louky a lesy, klid přírody na vás dýchne hned při příjezdu.

Ubytování bude ve sdílených pokojích po 3 až 6 osobách. Dvoulůžkové či jednolůžkové pokoje jsou možné při včasném přihlášení za příplatek.

Strava je formou plné penze a je vegetariánská. Bezlepková a bezlaktózová strava je možná při nahlášení předem.

Doprava

Transport po vlastní ose. Pokud více lidí pojede autem, je možné se domluvit na společné cestě.

Cena

Kurzovné při přihlášení do 15. 9. je 3100 Kč, poté 3600 Kč

Ubytování a strava: 1300 Kč

Pro ženy, které by se rády pobytu zúčastnily, ale z finančních důvodů si to nemohou dovolit, nabízíme omezený počet částečných stipendií. V případě, že bys chtěla o stipendium se přihlásit, napiš nám do přihlášky, proč se o stipendium ucházíš právě ty a z jakého důvodu se chceš pobytu zúčastnit.

Registrace

Po vyplnění závazné přihlášky (viz přihlašovací formulář níže) obdržíš informace k uhrazení nevratné zálohy 1500 Kč na bankovní účet a potvrzení o rezervaci místa. Doplatek za kurzovné a platba za stravu a ubytování se hradí na místě hotově.

Jméno *
Jméno

Víkendovým pobytem tě provedou lektorka jógy Tereza Hausmanová a vývojová psycholožka Kami Dvořáková.

retreat-pro-zeny.jpg

O Tereze Hausmanové

Tereza je lektorkou vinyasa jógy. Józe a mindfulness meditacím se intenzivně věnuje více než 7 let. Absolvovala 200h kurz vinyasa jógy akreditovaný Yoga Alliance na Kostarice pod vedením Petra Kaberboola. Jóga je pro Terezu cestou do svého středu, do pravého já, do srdce. To, co ji jóga učí - sebelásce, bytí ve svém středu, trpělivosti, skromnosti a nekonečné vděčnosti za každý nový den - Tereza předává i ve svých lekcích svým studentům.

Po studiích místo hledání zaměstnání se rozhodla splnit si svůj sen a koupila si jednosměrnou letenku do Kostariky. Čas, který strávila ve Střední Americe, byl pro ni hodně transformační. Konečně měla čas se zastavit a naplno se ponořit do přítomného okamžiku a poznat tak více sama sebe. Během tohoto roku vedla lekce jógy, žila na dvou permakulturních farmách a ve spirituální komunitě Inanitah na magickém ostrově Ometepe, kde propadla kouzlu kakaa. Vyzkoušela mnoho různých meditačních technik (např. Oshovy meditace, tanec 5 Rytmů). Též se účastnila mnoha ženských kruhů, které ji učarovaly svojí silou a podporou, jež společenství žen dokáže vytvořit. Po roce stráveném v džungli a u oceánu Střední Ameriky se rozhodla vrátit do Čech a sdílet s ostatními své poznatky a učení. Nyní vede lekce vinyasy jógy a mindfulness, ženské kruhy, kakaové ceremonie, a též pořádá meditační a jógové retreaty.

O Kami Dvořákové

Kamila Dvořáková, Ph.D. je vývojová psycholožka a věnuje se projektům zaměřeným na podporu psychického zdraví a duševní pohody. Absolvovala výcvik ve vedení kurzů sebelaskavosti - “Mindful self-compassion (MSC)”, vedený samotnými autory programu (Kristin Neff, Chris Germer) programu v USA. Poté se rozhodla vrátit zpět do Čech a rozvíjet sebelaskavost i u nás.