Back to All Events

Léčivá práce s medicínou kakaa

  • Praha (bude upřesněno) (map)
Cacao Ceremony and Dance


Již dávní Aztékové a Mayové nazývali kakao pokrmem bohů a používali ho jako léčivou medicínu při svých rituálech. Rádi bychom umožnili i vám zažít tuto středoamerickou tradici v podobě sebepoznávací a léčivé ceremonie, která vám pomůže vnést více vhledu do některých vašich aktuálních témat.

Náplň večera:

  • Meditační a pohybová cvičení na uvědomění si kontaktu s tělem a harmonizaci čaker

  • Povídání o kakau, jeho účincích a práce s ním což nás připraví na kontakt s touto medicínou

  • Projevení své autenticity a spontánnosti skrz vědomý, intuitivní pohyb

  • Následný přechod do klidu, uvolnění těla a mysli

  • Součástí bude i pití 100% nepraženého a organického kakaa, které si sami připravíte :)

O kakau:

I když kakao vede člověka do rozšířeného stavu vědomí, působí velmi jemně a lehce. Otevírá srdeční čakru, tudíž má schopnost v člověku probouzet pocity lásky, radosti a vděčnosti. Také uzemňuje a dokáže člověka hluboce propojit s vnímáním svého těla. Právě díky těmto vlastnostem je kakao výborným pomocníkem pro vnitřní práci na sobě.

Jemná medicína kakaa není psychadelickou substancí a nezpůsobuje jiné vidění reality.


Pro koho:

Tato ceremonie je pro všechny, kdo by rádi zažili hlubší poznání sebe sama, nahlédli do svého nitra a chtěli poznat svoji opravdovost. Medicína kakaa vám totiž může pomoci léčit svá traumata a uvolňovat zablokovanou energii.

Na tuto práci je vhodné přijít se záměrem tématu, které byste chtěli více prozkoumat a pomocí kakaa poléčit – např. velká životní změna, vztahy, opakující se vzorce chování, atp.

Práce s kakaem není vhodná pro lidi, co berou antidepresiva či trpí duševní poruchou.

Místo konání: Studio K3, Karlovo náměstí 3, Praha 120 000


Začátek je v 16h a předpokládaný konec v 21h (doporučujeme neplánovat si další aktivity po ceremonii a nechat si prostor pro sebe).

Cena za večer je 1200 Kč.

Kapacita je omezena na 12 osob, proto doporučujeme rezervovat si své místo včas.

Přihlašujte se přes formulář níže. Přihláška je závazná po odeslání zálohy 600 Kč na číslo učtu 1603843183/0800.

Jméno *
Jméno

Večerem vás provedou Tereza a Frankie. 

Tereza Hausmanová je lektorkou vinyasa jógy. Józe a mindfulness meditacím se intenzivně věnuje více než 6 let. Absolvovala 200h kurz vinyasa jógy akreditovaný Yoga Alliance na Kostarice pod vedením Petra Kaberboola. Jóga je pro Terezu cestou do svého středu, do pravého já, do srdce. To, co ji jóga učí - sebelásce, bytí ve svém středu, trpělivosti a skromnosti - Tereza předává i ve svých lekcích svým studentům.

Během své roční cesty po Střední Americe Tereza narazila na kakaové obřady. Síla kakaa ji natolik okouzlila, že se rozhodla převézt tuto středoamerickou tradici do Čech, aby mohla sdílet příznivé účinky kakaa na tělo, duši a mysl s ostatními, a pomoct jim tak spojit se o něco více sami se sebou, zklidnit mysl a užít si přítomný okamžik.

Frankie (vlastním jménem Jakub Stejskal) se během poznávání své vnitřní pravdy, podstaty a poslání vydal na cestu šamana. Moudrost nabírá především ze setkávání se středo a jihoamerickými Indiány, jak při jejich návštěvách u nás, tak při svých cestách do jejich komunit a kmenů v Americe. Je studentem Foundation for Shamanic Studies.
 

Earlier Event: 27 January
Den v přítomnosti
Later Event: 1 February
Ženský kruh s léčivým kakaem