Back to All Events

Den v přítomnosti

  • Rybalka 55 Rybalkova Vršovice, Hlavní město Praha, 101 00 Czech Republic (map)

Nedaří se vám zklidnit mysl a máte roztěkanou pozornost?
Chtěli byste se na chvíli zastavit a vrátit se k sobě?

Přijďte na jedinečný půldenní mindfulness workshop, kdy si vyzkoušíte různé meditační techniky (procházení těla, meditaci v sedě, meditaci v chůzi), dynamickou meditaci a jógu.

Celý den bude probíhat v tichu (s výjimkou instrukcí a podnětů k jednotlivým cvičením), tzv. ušlechtilém mlčení („noble silence“). Díky tichu a vnitřnímu klidu vzniká prostor pro to, aby něco nového mohlo přijít, vynořit se na povrch, nebo naopak odejít. Tento Den v přítomnosti je jedinečnou příležitostí se více naladit na sebe sama, načerpat novou energii, a získat inspiraci, jak vnášet více přítomnosti do běžného dne. Workshopem vás provedou učitelé jógy a meditace Tereza Hausmanová a Šimon Grimmich.

Pro koho:

Pokud už máte s meditací zkušenosti, tento workshop pro vás může být vítaným prohloubením nebo oživením vaší praxe. Zároveň je Den v přítomnosti vhodný i pokud s meditací nebo jógou nemáte žádné větší zkušenosti. Nejdůležitější je chuť objevovat!

Zarezervujte si své místo přes formulář níže. 

Praktické informace:

S sebou si vezměte volné pohodlné oblečení

Přineste si něco k obědu, ideálně i něco, o co se můžete podělit s ostatními. Na oběd bychom zůstali v našem prostoru, abychom tak i během něj mohli zůstávat v tichu a v přítomnosti. K dispozici je kuchyňka s rychlovarnou konvicí, káva a čaje.

Doporučujeme rozšířit si den všímavosti i mimo „učebnu“, nakolik to je jen pro vás možné. Začít ráno doma v klidu, kdy již nebudete řešit práci nebo akutní problémy, ale místo toho si dopřejte dobrou snídani, procházku či cokoli, co vám dělá radost. Také doporučujeme nechat si volné nedělní odpoledne večer, abyste se mohli rozhodnout, co opravdu chcete dělat, podle toho, co vzejde z vaší zkušenosti s dnem v přítomnosti.

Mlčení doporučujeme vztáhnout i na mobilní přístroje, ideálně tedy doporučujeme dát vědět své rodině a blízkým, že během dne nebudete na příjmu, abyste mohli zůstat nerušeni.

Pro více informací kontaktujte Terezu (info@terezahausmanova.com) nebo Šimona (simon@vnitrniprostor.cz).


Cena: 800 Kč (1500 pro dvě osoby)

Místo: Rybalka, Rybalkova 55, Praha 10

Jméno *
Jméno
Co byste se na workshopu chtěli naučit? Budu ráda, pokud mi napíšete, s čím se na workshop hlásíte či co od něj očekáváte. Zároveň je zcela v pořádku se přihlásit prostě jen tak ze zvědavosti.


Earlier Event: 28 October
Jóga & Brunch