Back to All Events

Desetitýdenní pokročilý kurz jógy a mindfulness


 • Mindfulness Club 6 U Letenského sadu Holešovice, Hlavní město Praha, 170 00 Czech Republic (map)
Tereza-Hausmanova-jóga

Chcete hlouběji proniknout do praxe jógy a mindfulness?


Chcete si dopřát čas sami na sebe, uvolnit se a zklidnit svoji mysl?


Chcete se naučit lépe vnímat své tělo a rozvinout k němu zdravější a laskavější přístup?

Srdečně vás zvu na pokročilý kurz jógy a mindfulness.

Pokud máte chuť na sobě pracovat směrem k větší všímavosti, uvolnění a propojení s tělem, tento kurz pro vás může být ideální volbou. Kurz v sobě propojuje jógu, meditace mindfulness a principy osobního rozvoje. Na kurzu se zároveň naučíte přistupovat ke svému tělu i sami k sobě s větší laskavostí a trpělivostí. Naučíte se cvičit a meditovat způsobem, který vede ke zdraví a spokojenosti.

Skupina je omezena na 12 lidí. Přihlásit se můžete prostřednictvím rezervačního systému Mindfulness Clubu zde:
http://bit.ly/2KwYjaB

 

CO SI Z KURZU ODNESETE?

 • Posílíte a protáhnete své tělo. Naučíte se ho lépe vnímat a zdokonalíte se v praxi jógových asán s důrazem na správné držení těla.

 • Prohloubíte svoji meditační praxi.

 • Uvolníte se od stresu a dozvíte se, jak vnést více klidu a nadhledu do každodenního života.

 • Naučíte se laskavěji a trpělivěji přistupovat ke svému tělu, sami k sobě i k druhým lidem.

 • Doplníte si také důležité prvky jógové filosofie. Díky tomu začnete praxi jógy vnímat v hlubších souvislostech a lépe ji využijete pro svůj osobní růst.

 • Budete cvičit v malé skupince 12 lidí. Díky tomu se budete moci těšit na každé hodině na dostatek prostoru a komfortu a zároveň na individuální přístup lektorky.

 

O ČEM TO BUDE?

Tereza-Hausmanova-meditace

Jedinečný obsah kurzu čerpá z Tereziiných osobních zkušeností s jógou, mindfulness a osobním rozvojem.

Na kurzu zjistíte, že jóga a meditace všímavosti k sobě patří a hezky se doplňují. Meditace všímavosti nám umožňuje věnovat pozornost přítomnému okamžiku, všímat si, co se děje v mysli a v těle bez posuzování. Je to čas, kdy můžeme být plně sami se sebou, a tak prozkoumat a možná i pochopit, co se v nás odehrává. Díky tréninku všímavosti jsme schopni lépe vnímat své fyzické tělo a naučené vzorce pohybu, které můžeme změnit k prospěšnějším pro zdravé a silné tělo. Meditace a jóga nám též pomáhají kultivovat pozitivnější vztah sami k sobě. Když se ponoříme do sebe, zjistíme, že to jsme pouze my samotní, s kým je potřeba, abychom co nejlépe vycházeli. Zde se nabízí slova Sadhguru: „Nemusíte nikomu nic dokazovat. Je úžasné být naživu, být sami sebou a růst. Koneckonců to je to jediné, na čem záleží.“
Na začátku každé lekce je prostor na sdílení a reflexi. Po každé lekci zároveň obdržíte email s doprovodnými úkoly a inspirací, včetně 2 nahrávek vedených meditací pro domácí praxi.

Orientační struktura každé lekce:

 • Povídání k tématu (15 min)

 • Meditace a dechové cvičení (25 min)

 • Vinyasa flow (55 min)

 • Závěrečná relaxace s aromaterapií (10 min)

PRO KOHO JE KURZ URČEN?

Pro všechny se zájmem o jógu a mindfulness.
Nutnou podmínkou je pouze základní či pokročilejší zkušenost s jógou a chuť na sobě pracovat (kromě účasti na 105 min lekcích doporučuji vyhradit si alespoň 30 min v týdnu na úkoly a vlastní praxi). Pokud si nejste jisti, zda je kurz pro vás, neváhejte mě kontaktovat na info@terezahausmanova.com.


KDY A KDE?

Mindfulness Club (U letenského sadu 6, Praha 7)

Program zahrnuje 10 týdenních setkání (8 x 1h 45m).
Týdenní setkání: Vždy v pondělí od 18:30 do 20:15, od 23. 9. do 25.11.


Výše příspěvku na seminář:
Základní: 3 800 Kč
Zlevněný (studenti, důchodci, matky samoživitelky): 3 000 Kč

Skupina je omezena na 12 lidí. Přihlásit se můžete prostřednictvím rezervačního systému Mindfulness Clubu zde: http://bit.ly/2KwYjaB 


O lektorce - Tereza Hausmanová

Tereza se věnuje józe a mindfulness meditacím od roku 2012 a v začátcích jí nejvíce pomohly lépe zvládnout stres během studií. Postupně se obojí staly nedílnou součástí jejího života. Jóga je pro Terezu cestou do svého nitra a učí ji sebelásce, pokoře, trpělivosti a vděčnosti. Všímavost (mindfulness) vnímá jako nezbytnost pro vedení spokojeného a naplněného života a pro jakoukoliv pozitivní změnu, která v životě chceme dosáhnout.

Tereza absolvovala 200hodinový kurz Vinyasa jógy v Kostarice (certifikovaný Yoga Alliance) a výcvik Oshových meditací. Nyní se zabývá studiem buddhistické psychologie a terapeutické jógy. Tereza věří, že pozitivní změna na světě začíná s každým z nás. Sebeláska, zdravé tělo, výživná strava a zdravá planeta spolu neodmyslitelně souvisí. Když si uvědomíme naší vnitřní jednotu, uvědomíme si i jednotu s přírodou a se vším, co nás obklopuje.